У Харкові обговорили проблему водних ресурсів в масштабах України

Керівництво ООО «КП ВОДА» прийняло активну участь  в Міжнародній конференції «Актуальність питань обліку водних та теплових ресурсів, очистки стічних вод в Україні в сучасних умовах. Європейський підхід в реалізації екологічних проектів», яка відбулась 29 травня 2018 року за підтримки Харківськаї міської ради та Харківської облдержадміністрації.

Організатором конференції виступила Компанія «LYKK Sp. z.o.o» (Польща).

У конференції взяли участь зацікавлені посадові особи та сучасні компанії, які володіють достатніми науковими, кадровими та виробничими можливостями для стабілізації ситуації з якістю водних об’єктів регіону та 100% забезпечення населення і підприємства приладами обліку води.

Серед учасників конференції:

 • Генеральний консул Республіки Польща в Харкові пан Януш Яблонський;
 • Директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської ОДА — Магдисюк Сергій Володимирович;
 • Керівники апарату Харківської  міської ради;
 • Представники Сумської ОДА;
 • Представники Запорізької ОДА
 • Міжнародні експерти з екологічних питань з Польщi та Hiмеччини;
 • Заступник директора науково-дослідної установи «УКРНДІЕП» — Васенко Олександр Георгійович;
 • Начальник Харківського регіонального управління водних ресурсів
 • Жук Віталій Миколайович;
 • Керівники водоканалів Харківської області.

Актуальність конференції: Україна включена до списку країн, які відчувають нестачу питної води. Експерти також відзначають катастрофічне маловоддя річок — вже протягом кількох років рівень наповнення річок залишається на позначці 20% від необхідного стандарту. Через це в Україні вже не залишилося жодного озера або річки, де вода була на рівні першого класу. Проблема ускладняється нераціональним використанням водних ресурсів. Для виходу з ситуації, що склалася і на подальшу перспективу необхідно здійснення: єдиної державної водної політики; поширеного інформування громадян про необхідність раціонального водовикористання;  комплексного технічного забезпечення всіх населених пунктів приладами обліку та сучасним обладнанням очистки стічних вод, що дозволяе повторно використовувати  очищену воду та інше.

Мета: Обговорення  можливості застосування міжнародного досвіду у вирішенні проблеми нестачі питної води. Виявлення основних напрямків раціонального використання водних ресурсів, що гарантують збереження  водних об’єктів від негативного і надлишкового антропогенного впливу.

Поширене інформування громадян про необхідність  підтримання  екологічно безпечного використання водних ресурсів, яке гарантуватиме реалізацію прав нинішнього і майбутніх поколінь на користування  повноцінним водноресурсним потенціалом країни.

Результати конференції: Представники міської та обласної адміністрації Харківської області, представники обласних адміністрацій Сумської, Запорізької областей, спеціалізованих компаній і організацій — погодили оперативні взаємодії, спрямовані на зупинку ситуації різкого погіршення стану водних об’єктів, які є джерелом питного водопостачання населених пунктів регіону. А саме:

 • забезпечити проведення розширеної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, керівників підприємств і організацій про ситуацію, що склалася з водними об’єктами регіону і необхідності загального раціонального водокористування;
 • вжити заходів, спрямованих на прискорення обов’язкового встановлення на всіх підприємствах сучасних локальних очисних споруд, на ділянках скидання стічних вод в мережі міської каналізації, водойми та інше;
 • вжити заходів, за активної участі населення, спрямованих на завершення комплексного технічного забезпечення населених пунктів приладами обліку води, в тому числі внутрішньобудинковими і внутрішньоквартирними приладами.

Comments are closed.
ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!